Orvosok - Doctors

A MediPower (www.medipower.fi) finn tulajdonban levő, a szociális és egészségügyi munkaerő közvetítésére szakosodott vállalkozás. Egész Finnország területén és a nemzetközi piacon is jelen vagyunk.

MIT KÍNÁL A MEDIPOWER:

- kimagasló fizetést bruttó kb. 1,5 millió Ft/hónap (heti óraszám 38,25 óra)

- nyugodt munkakörülményt

- korszerű orvosi eszközöket

  • A munkát megelőzően a jelentkezők számára Budapesten ingyenes, intenzív finn nyelvtanfolyamot biztosítunk, amelyet skype-on keresztül is el lehet végezni. Észtországban jelen pillanatban a 35. nyelvtanfolyam folyik és több száz egészségügyi szakember kapott rajtunk keresztül munkahelyet Finnországban. Magyarországon a következő nyelvtanfolyam 2020. szeptemberében kezdődik, már most lehet rá jelentkezni.
  • Friss diplomások és végzős hallgatók is jelentkezhetnek!
  • Finnországban jók a szakosodási lehetőségek

Személyes találkozást biztosítunk az érdeklődőknek Budapesten. Két havonta szoktunk Magyarországra utazni. Amennyiben komolyabban érdekli a lehetőség, és szeretne eljönni találkozni, kérem jelezze azt felénk emailen: levente.kadar@medipower.fi

A kiérkező orvosoknak azt szoktuk javasolni, hogy érdemes Finnországban intézményes orvosként (Finnországban Tk-lääkärinek mondják) kezdeni, amennyiben egy szakorvos ezt nem tekinti rangon alulinak. Ez a munkakör Magyarországon leginkább az orvosi járóbeteg ügyeletnek, központi ügyeletnek felel meg. Így tudnak a legkönnyebben beletanulni a finn egészségügyi rendszerbe, elsajátítani a számítógépes programot, beletanulni a betegellátás részleteibe és tovább fejlődni nyelvileg ami pedig a szakosodást is megkönnyíti – ha valaki azt szeretne. A szakosodásnak pedig feltétele, hogy 9 hónapot Tk-orvosként töltsön el (azt jóváírják a szakosodásnál). A Tk-orvosi munka jóval sokoldalúbb, mint az otthoni háziorvoslás. Finnországban az egyik legelismertebb szakorvos, ha valaki Tk-orvosnak szakosodik (6 év). Finnországban nagyon sok teendő hárul a Tk-orovosokra, mivel ha szakorvoshoz kell utalni a beteget, az a finanszírozási költségeket akár 5-6x is növelheti. A munkakörükbe tartozik szuturáció, intra-artikuláris szúrások, kisklinikumok, F.O.G, nőgyógyászat, egyszerűbb képalkotódiagnosztikai eszközök ismerete (sinus scanner, stb.), a digitális adatnyilvántartás kezelése.

Van, hogy a kevesebb munkatapasztalattal rendelkező orvosok, orvosgyakornokként kezdik meg a karrierjüket és miután beletanultak a rendszerbe, onnantól kezdve már orvosi rangban dolgoznak tovább. Ezzel egy kényelmesebb, stresszmentesebb kezdést igyekszünk biztosítani lehetőség szerint.

A MediPower fizeti az ingyenes, intenzív finn nyelvtanfolyamot, egy kiutazást és az azzal járó szállásköltséget a nyelvvizsgánál (Finnországban kell letenni).

A résztvevő csak azokért a hivatalos dokumentumokért, papírokért köteles fizetni, amely úgyis őt illetik meg:

-nyelvvizsga díja: 123 euró

-VALVIRA díja (Finnországban a VALVIRA bocsájtja ki a működési engedélyt): kb. 400-500 euró

-magyarországi hivatalos papírok

A résztvevő eleinte általában 12 hónapot dolgozik az ügyfeleink kérésére a MediPower szolgálatában, mivel az egészségügyi intézményeknek nincsen kapacitásuk segíteni a kezdetekben tbk. a hivatalos finn papírügyek, lakásbérlés és egyéb hétköznapi ügyek intézésében. A MediPower segít a lehetőségeihez mérten a családosoknak óvodát és iskolát keresni.

Közvetítői díjat nem kérünk a jelentkezőktől!

A lakását mindenki maga fizeti, de a MediPower segít azt előre kinézni és kibérelni. Kisebb településeken egy 2 szobás lakás ára kb. 400-600 euró, a fővárosban és környékén dupla árak vannak.

Minden további kérdésre szívesen válaszolunk akár emailen (levente.kadar@medipower.fi) vagy időpontot egyzetetve személyesen.

MEDIPOWER

Employer

MediPower Oy

Country

Finland

Salary

5 000 EUR per month

Type

Full Time

Views

18

Posted on

01-04-2020