Medic Medicina Muncii

Candidatul ideal

Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient. Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:
• asumarea raspunderii pentru actiunile lor;
• cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple;
• comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi;
• sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa;
• acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv.

Descrierea jobului

In REGINA MARIA, acest rol presupune:
• Efectuarea examenului clinic general si al investigatiilor suplimentare corespunzator legislatiei de medicina muncii;
• Efectuarea examenelor medicale complementare, a analizelor de laborator si a explorarilor paraclinice necesare în functie de tipul de expunere si de solicitările postului de munca;
• Informarea celorlalte departamente (medical, client service ) cu privire la cazurile problema;
• Realizarea unei anamneze corecte;
• Utilizarea ghidurilor clinice implementate;
• Examinarea corespunzatoare a pacientilor, utilizand toate resursele necesare stabilirii unui diagnostic corect in conformitate cu ghidurile clinice;
• Informarea pacientului in legatura cu afectiunea de care sufera, evolutie, prognostic;
• Completarea documentatiei legata de examinarea pacientului (dosar medical, cod de boala, buletine de analize,timiteri, etc.).

Employer

Regina Maria

Country

Romania

Salary

Type

Full Time

Views

292

Posted on

01-10-2019